Bieszczady – warto odwiedzić

         Ciekawe miejsca – Bieszczady

 

Skansen w Sanoku

To muzeum na wolnym powietrzu. Park etnograficzny w Sanoku to jeden z piękniejszych miejsc tego typu w europie, ukazana jest tu kultura Polsko – Ukraińska podzielona etnograficznie na Bojków, Łemków, Pogórzan i Dolinian możemy tu zobaczyć między innymi  domy mieszkalne , cerkwie, młyn, szkołę, kuźnie. To miejsce gdzie przenosimy się w czasie ponieważ zwiedzamy tu ponad sto obiektów o charakterystycznej drewnianej zabudowie z okresu  XVII – XX wieku.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

To połączenie turystyki i zamiłowania do kolei, Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe siedzibę mają w Uhercach Mineralnych gdzie istnieje możliwość przejażdzki w kierunku Ustrzyk Dolnych bądź Zagórza po drodze podziwiamy jedna z najpiękniejszych tras kolejowych w kraju napędzając drezynę siła własnych nóg.

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Kolejka kursuje na dwóch trasach  Majdan – Przysłup – Majdan  oraz  Majdan – Balnica – Majdan  to wąskotorowa kolejka zwana też jako  Bieszczadzka ciuchcia to jedna z największych atrakcji turystycznych regionu.

Muzeum Historyczne w Sanoku

Siedzibą muzeum jest Zamek Królewski, w muzeum można podziwiać twórczość między innymi Zdzisława Beksińskiego, kolekcje sztuki cerkiewnej,  kolekcje ceramiki pokuckiej, jak również stała wystawę militariów.

 

Więcej info znajdziecie na naszym kanale youtube:  https://www.youtube.com/channel/UCXrGo1KVMA9nstTOQkvCi8A/videos?view_as=subscriber

 

 

Poznaj z nami Polskę!

 Voyageside.com

 

Źródło – internet

Następny artykuł
16 czerwca, 2018
Morze
Wyspa Wolin – atrakcje turystyczne
Atrakcje turystyczne na wyspie nasze propozycje   Muzeum Broni  - Bunkier V3 To tutaj znajdują się [...]
Zobacz więcej