Bieszczdy ogólne informacje

                        Bieszczady

Tarnica

Czyli najwyżej położone miejsce w Bieszczadach 1346m n.p.m. Szlaki które nas tam doprowadzą to czerwony rozpoczynający się w Ustrzykach Górnych oraz niebieski rozpoczynający się w Wołosatem na szczycie zamontowano krzyż upamiętniający wizytę Karola Wojtyły w 1953 roku.

Połoniny

Najbardziej znane to Połonina Caryńska oraz Połonina Wetlińska, Caryńska ma 4 km długości natomiast Wetlińska jest dwukrotnie dłuższa obie są aktualnie pod ścisła ochroną i wchodzą w obszar Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Spacerując po połoninie Wetlińskiej z pewnością dotrzemy do najwyżej położonego schroniska w Bieszczadach które nosi nazwę Chatka Puchatka i leży na wysokości 1228m n.p.m. Niestety w schronisku nie ma prądu ani wody toaleta znajduje się na zewnątrz a nocleg tam jest możliwy tylko w szczególnych przypadkach. Niemniej jednak miejsce to przyciąga ludzi ze względu na swoja unikatowość.

Jezioro Solińskie

Jedno z większych atrakcji turystycznych tego regionu oprócz oczywiście szlaków górskich to miejsce idealne na letni wypoczynek w sezonie bardzo oblegane przez turystów jak i miejscowych można się tu poopalać, popływać kajakami, rowerkami wodnymi czy pożeglować.

Wyżej opisane trzy propozycje które warto odwiedzić to tylko najbardziej znane i cieszące się największą popularnością miejsca. Z roku na rok Bieszczady odkrywa coraz to więcej turystów a ze względu na swoja unikalność i bogatą ofertę jeśli chodzi o turystykę jest to jedno z ciekawszych Polskich rejonów które warto odwiedzić.

 

Więcej info znajdziecie na naszym kanale youtube:  https://www.youtube.com/channel/UCXrGo1KVMA9nstTOQkvCi8A/videos?view_as=subscriber

 

Poznaj z nami Polskę!

 Voyageside.com

 

Źródło artykułu – internet

 

Następny artykuł
16 czerwca, 2018
Morze
Wyspa Wolin – atrakcje turystyczne
Atrakcje turystyczne na wyspie nasze propozycje   Muzeum Broni  - Bunkier V3 To tutaj znajdują się [...]
Zobacz więcej