Ciekawe atrakcje turystyczne w Polsce II

       Atrakcje turystyczne w Polsce

 

Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Największy z Niemieckich obozów koncentracyjnych i zagłady powstał w 1940 roku, zwany również “Fabryką Śmierci”. Adres: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau ul. Więźniów Oświęcima 20 32-603.

Muzeum archeologiczne w Biskupinie

Osada Biskupin to miejsce wyjątkowe archeologiczna perełka – zrekonstruowany Gród w Biskupinie położony jest nad Jeziorem Biskupińskim na półwyspie gród powstał prawdopodobnie  ok 700 lat p.n.e. Adres: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie Biskupin 17 88-410 Gasawa pow Żniński.

Kopalnia Soli w Wieliczce

To około 3 kilometrów podziemnych tras które dochodzą na głębokość 135 metrów, Kopalnie soli w Wieliczce to również podziemne jeziora ,solne rzeźby, czy wykute niesamowite komory tworzą niesamowity i  niepowtarzalny klimat. Adres: Kopalnia Soli Wieliczka ul .Daniłowicza 10   32-020 Wieliczka.

Zamek w Malborku

Największa ceglana budowla w Europie – Zamek Krzyżacki w Malborku twierdza umiejscowiona nad rzeka Nogat stolica państwa Krzyżackiego. Zamek w Malborku to również przykład średniowiecznej architektury obronnej. Adres :Muzeum Zamkowe w Malborku ul. Starościńska 1 82-200 Malbork.

Europejskie centrum solidarności w Gdańsku

Stworzone aby upamiętnić i upowszechnić Solidarność i jej dziedzictwo w Polsce i za granicą oraz jest to  centrum wymiany poglądów na temat sprawiedliwości międzyludzkiej. Adres: Europejskie Centrum Solidarności pl. Solidarności 1 80-863 Gdańsk Polska

 

Więcej info znajdziecie na naszym kanale youtube:  https://www.youtube.com/channel/UCXrGo1KVMA9nstTOQkvCi8A/videos?view_as=subscriber

 

Poznaj z nami Polskę!

 Voyageside.com

 

Źródło artykułu  – internet

Następny artykuł
5 listopada, 2018
Jeziora
Suwalszczyzna – Atrakcje Turystyczne
Suwalszczyzna – Atrakcje Turystyczne   To kraina historyczna powstała w rezultacie najazdów Krzyżaków, oraz [...]
Zobacz więcej