Ciekawe miejsca I

        Ciekawe miejsca w Polsce

 

Zamek w Mosznej

Zamek który powstawał w trzech etapach za czym poszły trzy style barokowy, neorenesansowy, i neogotycki jeden z piękniejszych obiektów tego typu w europie. Zamek posiada 365 pomieszczeń oraz około 99 wież i   wieżyczek.

Kanał Elblaski

Tutaj statki przemieszczają się po trawie zamiast płynąć po wodzie a wszystko to dzięki systemowi pięciu pochylni które zamontowane są w kanale i  służą do przemieszczania się statków między jeziorami.

Słowiński Park Narodowy – Wydmy

To największy obszar tego typu w europie można by powiedzieć nasza Polska pustynia a jest to 500 hektarowy obszar ruchomych wydm. Poruszają się one z prędkością od 3 do 10 metrów w ciagu roku teren ten jest dostępny do zwiedzania.

Biebrzański Park Narodowy

To tutaj znajdują się słynne Bagna Biebrzańskie które są zarazem królestwem ptaków, w parku znajdują się szlaki kajakowe, piesze oraz rowerowe  jest to idealne miejsce dla miłośników przyrody którą ułatwiają podpatrywać rozmieszczone na terenie parku wieże widokowe.

Puszcza Białowieska

Puszcza Białowieska znajduje się na liście UNESCO jako obiekt przyrodniczy w puszczy wszystkie drzewa wyrosły w sposób naturalny bez ingerencji ludzkiej, to również miejsce w którym można spotkać żubry.

 

Więcej info znajdziecie na naszym kanale youtube:  https://www.youtube.com/channel/UCXrGo1KVMA9nstTOQkvCi8A/videos?view_as=subscriber

 

 

Poznaj z nami Polskę!

 Voyageside.com

 

źródło artykułu

internet

Następny artykuł
5 listopada, 2018
Jeziora
Suwalszczyzna – Atrakcje Turystyczne
Suwalszczyzna – Atrakcje Turystyczne   To kraina historyczna powstała w rezultacie najazdów Krzyżaków, oraz [...]
Zobacz więcej