Niezbędne informacje dla turystów – Tatry

Tatry – podstawowe informacje dla turystów.

W Tatrach Zachodnich znajdują się dosyć łatwe szlaki turystyczne, są one również dosyć popularne to np: Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska, Giewont, Kasprowy Wierch.  Z  większym stopniem trudności napotkamy się chodząc po szlakach Tatr Wysokich gdzie dla ułatwienia zamocowane są łańcuchy czy klamry. Napotkamy je przemierzając m.in. najtrudniejszy ze szlaków w Polskiej części Tatr a mianowicie Orlą Perć. Trasa przebiega od Zawratu po Krzyżne. Tatry Bielskie są tylko w niewielkim stopniu dostępne dla Turystów gdyż TANAP ( Słowacki odpowiednik TPN-u ) zamknął szlaki w 1978 r. jednak można wybrać się na wycieczkę szlakiem dydaktycznym ze Zdziaru przez Dolinę do Regli do Przełęczy pod Kopa, czy też do Doliny Zadnich czy Przednich Koperszadów.

Większość wypadków które zdarzają się w Tatrach jest w rezultatem niezbyt dobrze przemyślanych decyzji odnośnie wyboru szlaku. Spora ilość osòb decyduje się na ten a nie inny szlak pod wpływem emocji, chcąc wykorzystać ładną pogodę wybierają się jak się okazuje na trudne i zbyt wyczerpujące szlaki lub nie potrafi się zdecydować na zmianę wcześniej zaplanowanej trasy, nie patrząc na zmieniające się warunki atmosferyczne czy też narastające zmęczenie. Efektem tego często jest trudność ze znalezieniem drogi powrotnej. W Tatrach generalnie istnieje zakaz poruszania się po zmroku.

Pogoda jest w Tatrach głównym czynnikiem który każdy powinien brać pod uwagę jako podstawowy. Najlepiej sprawdzić prognozę pogody dzień wcześniej jak również wyjść jak najwcześniej, ponieważ w okresie letnim załamaniu pogody towarzyszą gwałtowne burze, które zazwyczaj przychodzą po południu, natomiast ranki są pogodne.

 

Więcej info znajdziecie na naszym kanale youtube:  https://www.youtube.com/channel/UCXrGo1KVMA9nstTOQkvCi8A/videos?view_as=subscriber

 

 

Poznaj z nami Polskę!

 Voyageside.com

 

Źródło artykułu – internet

Następny artykuł
16 czerwca, 2018
Morze
Wyspa Wolin – atrakcje turystyczne
Atrakcje turystyczne na wyspie nasze propozycje   Muzeum Broni  - Bunkier V3 To tutaj znajdują się [...]
Zobacz więcej