Sudety – atrakcje turystyczne

           Sudety – ciekawe miejsca

 

 Park miniatur zabytków dolnego ślaska

Mieści się w Kowarach przy ul. Zamkowej 9, park ma służyć jako centrum informacyjnego regionu zaprezentowane są tutaj najważniejsze zabytki dolnego śląska takie jak Pałac z Miłkowa, Pałac z Mysłakowic, Zamek Czocha czy też Bazylika Mniejsza z Krzeszowa.

Kolej Izerska

To połączenie kolejowe Jelenia Góra – Szklarska Poręba – Korenov to bardzo malowniczy i urozmaicony szlak biegnący przez góry Izerskie .Trasa przejazdu kolei ze Szklarskiej Poręby do  Czeskiego Korenova zajmuje około 40 minut jest idealny środek transportu dla rowerzystów którzy wybierając się do Czech na rowerze mogą w drodze powrotnej skorzystać z kolei, a przy okazji podziwiać niesamowity krajobraz otaczających Szklarską Porębę gór.

Zaginione laboratorium Hitlera w Kamiennej Górze  – Projekt Arado

To podziemny szlak turystyczny kryjący wiele ciekawych pozostałości wojennych takich jak  pocisk V-1 rakiety V-2,enigma,radar itd. Wszystko to jest owiane tajemnicą wojskową. Więc nie pozostaje nic innego jak tylko odwiedzić to miejsce które usytuowane jest w Kamiennej Górze przy ul. Lubawskiej 1a.

Kowarskie Kopalnie Uranu

Kowary to miejsce w którym związek radziecki wydobywał uran który był następnie transportowany na wschód  i produkowano z niego  bomby atomowe, wydobycie uranu było  tajne. Dziś stężenie uranu nie jest niebezpieczne dla zdrowia dlatego też udostępniono do zwiedzania dwie opuszczone kopalnie, Tajna Kopalnia PRL-U oraz Kopalnia Jelenia Struga a trasy turystyczne maja nazwy Liczyrzepa oraz Podgórze.

 

Więcej info znajdziecie na naszym kanale youtube:  https://www.youtube.com/channel/UCXrGo1KVMA9nstTOQkvCi8A/videos?view_as=subscriber

 

Poznaj z nami Polskę!

 Voyageside.com

 

Źródło – internet

Następny artykuł
16 czerwca, 2018
Morze
Wyspa Wolin – atrakcje turystyczne
Atrakcje turystyczne na wyspie nasze propozycje   Muzeum Broni  - Bunkier V3 To tutaj znajdują się [...]
Zobacz więcej