Sudety ciekawe miejsca

            Ciekawe miejsca – Sudety

Śnieżka

To najwyższy szczyt sudetów ma 1602 m n.p.m. na szczyt wiedzie wiele szlaków jednak najbardziej urozmaicony  i najciekawszy to szlak niebieski wychodzący z Karpacza podczas wędrówki  można odwiedzić  zabytkowy kościół Wang oraz dwa schroniska Samotnie i Strzecę Akademicka. Na szczycie jest obserwatorium oraz restauracja, budynek jest w kształcie spodka dlatego nazywane jest zwyczajowo ufo.

Wodospad Szklarki

Leży na wysokości 520 m n.p.m. nad wodospadem mieści się schronisko kochanówka,  wodospad leży w pobliżu drogi z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby usytuowany jest tam parking skąd można dojść nad wodospad w niecałe pięć minut.

Wodospad Kamieńczyka

Do wodospadu dojdziemy czerwonym szlakiem wychodzącym ze Szklarskiej Poręby, jest to najwyższy wodospad w Sudetach nad wodospadem położone jest schronisko Kamieńczyk.

Śnieżne Kotły 

Mały Śnieżny Kocioł i Wielki Śnieżny Kocioł to dwa najbardziej popularne polodowcowe kotły w Karkonoszach. Na Wielkim Śnieżnym kotle są wybudowane platformy widokowe. Dotrzeć tu można między innymi ze Szklarskiej Poręby żółtym szlakiem który wiedzie przez schronisko pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów.

Szrenica

Ma wysokość 1362 m  n.p.m. na szczycie znajduje się schronisko na Szrenicę można dojść ze Szklarskiej Poręby idąc czerwonym szlakiem trasa wiedzie przez Wodospad Kamieńczyka, Hale Szrenicką, Końskie Łby, i szczyt Szrenica.

 

Więcej info znajdziecie na naszym kanale youtube:  https://www.youtube.com/channel/UCXrGo1KVMA9nstTOQkvCi8A/videos?view_as=subscriber

 

Poznaj z nami Polskę!

 Voyageside.com

 

Źródło artykułu – internet

Następny artykuł
16 czerwca, 2018
Morze
Wyspa Wolin – atrakcje turystyczne
Atrakcje turystyczne na wyspie nasze propozycje   Muzeum Broni  - Bunkier V3 To tutaj znajdują się [...]
Zobacz więcej