Wyspa Wolin – atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne na wyspie nasze propozycje

 

Muzeum Broni  – Bunkier V3

To tutaj znajdują się pozostałości po  broni V-3 która była testowana w Zalesiu to 120 metrowe działo miało służyć do zniszczenia Londynu podczas II wojny światowej. Bunkier znajduje się w Międzyzdrojach – rejon Zalesie

Wzgórze Gosań

To 93 metrowe wzgórze znajdujące się cztery kilometry od Międzyzdrojów na terenie Wolińskiego Parku Narodowego z wierzchołka możemy podziwiać przepiękną panorame Zatoki Pomorskiej co jest wystarczajacą rekompensatą za wysiłek włożony aby tu dotrzeć.

 

Jezioro Turkusowe

Leąace w gminie Międzyzdroje miejscowość Wapnica, charakterystyczny kolor tego Jeziora zawdzięczamy złożą kredy leżącym pod powierzchnia wody,  kreda była swego czasu w tym miejscu wydobywana . Kąpiel w tym jeziorze jak i  wędkowanie jest zabronione.

Skansen Słowian i  Wikingów

To rekonstrukcja Wolina z czasów wczesnego śreniowiecza w skład którego wchodą bramy obronne, wały, umocnienia chaty jak również nabrzeże portowe. Skansen leży w nabrzeżu rzeki Dziwna.

Więcej info znajdziecie na naszym kanale youtube:  https://www.youtube.com/channel/UCXrGo1KVMA9nstTOQkvCi8A/videos?view_as=subscribe

 

Poznaj z nami Polskę!

 Voyageside.com

Źródło artykułu  – internet

Następny artykuł
5 listopada, 2018
Jeziora
Suwalszczyzna – Atrakcje Turystyczne
Suwalszczyzna – Atrakcje Turystyczne   To kraina historyczna powstała w rezultacie najazdów Krzyżaków, oraz [...]
Zobacz więcej