Wyspa Wolin ogólne informacje

   Morze Bałtyckie – Wyspa Wolin

 

Wyspa Wolin

To nasza Polska wyspa leży pomiędzy wyspą Uznam (od której oddzielona jest cieśniną Świną) ,a lądem ( od którego oddzielona jest cieśniną Dziwną, zalewem Szczecińskim, i zalewem Kamieńskim), jest to jeden z piękniejszych rejonów w kraju. Możemy tu spotkać najwyższe Klify w Polsce sięgające 80 metrów wysokości, duża część wyspy objęta jest Wolińskim Parkiem Narodowym gdzie można zwiedzić m.in. pokazową zagrode Źubra czy też Muzeum Przyrodnicze. Do najważniejszych miejscowości turystycznych na wyspie należą: Międzyzdroje, Wisełka, Międzywodzie oraz część Świnoujścia.

Międzyzdroje

Miasto Polskich gwiazd telewizyjnych i teatralnych, początkiem lipca co rok organizowany jest tu festiwal gwiazd z projekcjami filmów, wernisażami czy spektaklami teatralnymi. W Międzyzdrojach znajduje się również promenada gwiazd.

Międzywodzie

Mała turystyczna miejscowość położona w bezpośrednim sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego ma do zaoferowania piękną plaże nad Bałtykiem a bliskość  zalewu Kamieńskiego jest dodatkową atrakcją dla osób interesujących się sportami wodnymi.

Wisełka 

Miejscowość oddalona od morza około 1200 metrów, ale temperatura wody jest tu zazwyczaj wyższa niż w innych polskich miejscowościach letniskowych dodatkowym atutem jest nieduże jeziorko Wisełka  z piaszczystymi brzegami  i wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Świnoujście

Między innymi na wyspie Wolin ulokowane były w czasie II wojny Światowej wojskowe schrony które teraz są jedną z większych atrakcji tego regionu tworzą one tzw. Podziemne miasto ze względu na rozmiary tej budowli.

Więcej info znajdziecie na naszym kanale youtube:  https://www.youtube.com/channel/UCXrGo1KVMA9nstTOQkvCi8A/videos?view_as=subscribe

 

Poznaj z nami Polskę!

 Voyageside.com

 

Źródło artykułu  – internet

Następny artykuł
5 listopada, 2018
Jeziora
Suwalszczyzna – Atrakcje Turystyczne
Suwalszczyzna – Atrakcje Turystyczne   To kraina historyczna powstała w rezultacie najazdów Krzyżaków, oraz [...]
Zobacz więcej