Ciekawe atrakcje turystyczne w Polsce

       Atrakcje turystyczne w Polsce

 

W Polsce mamy wiele ciekawych miejsc i instytucji, naszą uwagę zwróciły te które ze względu na swoją unikalność zasługują aby o nich wspomnieć oto one:

 Muzeum Papiernictwa

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach zdroju mające swoja siedzibę w Młynie papierniczym pochodzącym z przed 1562 roku, młyn ten z resztą uznany jest jako pomnik historii.

Centrum Kultury Ekumenicznej, park miniatur             

Myczkowice tutaj znajduje się miejsce gdzie na hektarowej powierzchni zostało usytuowanych 140 makiet cerkwi oraz kościołów z terenu Polski, Słowacji i Ukrainy. Wszystko to zostało niesamowicie wkomponowane w ukształtowanie terenu i  otoczone dookoła przyrodą, Centrum powstało na cześć Jana Pawła II i ma na celu pojednanie. Najlepiej świadczy o tym napis nad wejściem “Ponad wszystkim niech będzie miłość”.

Muzeum produkcji zapałek w Częstochowie

To zarazem najstarsza fabryka zapałek w Polsce i jedyne w Europie czynne muzeum tego typu.

Muzeum tanich win w Szklarskiej porębie

Mieści się w starej Chacie Walońskiej w Szklarskiej porębie, tanie wina były wytworem PRL-u do wytworzenia tego trunku używane były owoce nie koniecznie najlepszej jakości oraz dwutlenek siarki. W muzeum jest ponad sto butelek i etykiet  różnych producentów.

Muzeum Piernika – Toruń

To pierwsza tego typu placówka w Europie, mieści się w centrum miasta to dwupoziomowe ‘muzeum piernika’ na pierwszym poziomie przenosimy się do średniowiecza poznając ówczesne metody pieczenia pierników, następnie przechodząc poziom wyżej mamy już dostęp do nowoczesnych form wypieku i dekoracji pierników.

 

Więcej info znajdziecie na naszym kanale youtube:  https://www.youtube.com/channel/UCXrGo1KVMA9nstTOQkvCi8A/videos?view_as=subscriber

 

Poznaj z nami Polskę!

 Voyageside.com

 

 źródło artykułu 

internet

Następny artykuł
5 listopada, 2018
Jeziora
Suwalszczyzna – Atrakcje Turystyczne
Suwalszczyzna – Atrakcje Turystyczne   To kraina historyczna powstała w rezultacie najazdów Krzyżaków, oraz [...]
Zobacz więcej