Kujawy – Atrakcje Turystyczne

           Kujawy – Atrakcje Turystyczne

 

          Kujawy leżą na terenie województw kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Kujawy to teren na którym występują najurodzajniejsze gleby czarne ziemie, teren ten jest bogaty również w sól kamienna wydobywaną w okolicach Inowrocławia oraz sól z solanki w Ciechocinku. Do najciekawszych miejsc w tym regionie można zaliczyć;

 

Bydgoszcz – to największy ośrodek Kujaw, warto zwiedzić starówkę: stary rynek z ratuszem z XVII wieku, Spichlerze stanowią one swoisty symbol miasta, Wenecja Bydgoska i Wyspa Młyńska to oaza spokoju i zieleni w centrum miasta. Eksploseum to 2 kilometrowa trasa łącząca osiem budynków podziemnymi korytarzami, zapoznamy się tu z historią między innymi produkcji dynamitu.

Ciechocinek– najbardziej znane miejsce uzdrowiskowe w Polsce centralnej, znajdują się tu wysokie na 16 metrów Tężnie mające służyć do wydobywania soli poprzez odparowywanie wody. Nie było to jednak zbyt opłacalne lecz efektem ubocznym było wytwarzanie się oparów z cząstkami soli, jodu oraz bromu co wpływa bardzo dobrze na układ oddechowy czy też ciśnienie krwi.

Włocławek– należy do najstarszych osad w Polsce o czym świadczą stare kościoły. Warto odwiedzić Katedrę Wniebowzięcia NMP, Muzeum Historii Włocławka, Promenada nad wisłą, Skansen Muzeum Etnograficzne Kujaw I Ziemi Dobrzyńskiej, Zalew Włocławski.

Krośniewice – znajduje się tu zespół pałacowo-parkowy, lecz najciekawszą atrakcją tego miejsca jest największa w Polsce prywatna kolekcja militariów i antyków. Zbiory można podziwiać w powstałym na cześć założyciela Jerzego Dunina – Borkowskiego Muzeum.     Bywali tu między innymi Chopin, Słowacki czy też Napoleon.

 

Więcej info na naszym kanale youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCXrGo1KVMA9nstTOQkvCi8A/videos?view_as=subscriber

 

Poznaj z nami Polskę!

Voyageside.com

 

Źródło artykułu – internet

Następny artykuł
23 stycznia, 2019
Jeziora
Mazury – ciekawe miejsca
Mazury – postawowe informacje   Mazury obejmują obszar województwa warmińsko-mazurskiego to Polska kraina [...]
Zobacz więcej